Mimoza Mimarlık

Mimoza mimarlık 2006 yılında Antalya ‘da kurulmuştur.Antalya ve çevresi ile başlayan serüven çeşitli  projelerle artık tüm Türkiye ‘de hizmet vermektedir.

Estetiği ve işlevselliği bir bütün olarak algılayıp sürdürülebilir, yaşanır ve dinamik mekanlar tasarlamayı ön planda tutan Mimoza mimarlık tasarımlarının karakterini fütüristik ,yenilikçi ,farklı malzeme ve detay çözümlerini bir arada kullanmak belirler.
 

Mimoza Mimarlık

PROJE TASARIM TAKIMI

Buket ŞANLILAR ÖZCAN –Kurucu iç mimar

Cüneyt ÖZCAN- Kurucu mimar

Numan ÖZKAPTAN -Mimar şantiye uygulama kontrol

 

PROJE TASARIM KURGUSU

Oda projesinin çıkış noktası çiçek, bizim için sadece bir çiçek adı değil, kalbimizin attığı, günümüzü, gecemizi, hayatımızı geçirdiğimiz Mimoza Mimarlık, sonrasında ise hayatımızın adını verdiğimiz kızımız Mimoza oldu. Kışın ilk rengi olan mimoza çiçeği kış sonu ve bahar başında çiçeklerini açar. Kırılması zor olan dalları, ama bir o kadarda uçucu ve narin çiçekleri vardır Mimozanın. Sarı beyaz ve menekşe rengi olan küçük, yuvarlak ve çiçekleri çok uçucu tüy gibi yapıya sahip olan mimoza çiçeğini yatak başında stilize edip kullanırken, özel tasarım el işçiliği masif tablamızın içinde de baharın özlemiyle farklı bir çiçek olan bahar dalını işledik. Oda tasarımını yaparken baharın renklerini de işlediğimiz sıcak bir oda kurguladık.


Mimoza Mimarlık
Mimoza Mimarlık
Mimoza Mimarlık
Mimoza Mimarlık
Mimoza Mimarlık
Mimoza Mimarlık
Mimoza Mimarlık
Mimoza Mimarlık