Artus Design (Ceos Group)


CEOS grup olarak aşağıda belirtilen markalarımız ile hizmet vermekteyiz,
 

CEOSconstruction: Uzmanlık alanımız otel olmak üzere çeşitli anahtar teslim veya kısmi taahhüt inşaat uygulama işleri


ARTUSdesign: Otel, konut, ofis, restaurant, mağaza gibi çeşitli alanlarda mimari ve iç mimari proje tasarımı, 3D görselleştirme ve danışmanlık işleri


CEOSmep: Elektromekanik proje tasarım ve taahhüt işleri


DSN Ahşap: Proje bazlı ahşap ve mobilya işleri


SPAdsgn: SPA tasarımı ve işletme danışmanlığı işleri

Artus Design (Ceos Group)

PROJE TASARIM TAKIMI

Cemil SOYAK  -  Proje Yöneticisi Y. Mimar

Ersin İNCE  -  Tasarım şefi Y. Mimar

Duygu AL   -  Mimar

Tuğçe BALTAOĞLU  -  Mimar

Basri GÖKIRMAK  -  İç mimar

Nurettin ÇELİK  -  İç mimar

Ayla KILIÇ  -  İç mimar

Serap ERBAŞ   - Tekniker

 

PROJE TASARIM KURGUSU

Oda tasarımımızda, yaşam çiçeğinin enerjisiyle gelişen sakura ağacının hayatının 1 yıllık yaşamsal döngüsü işlenmiştir. Sakura ağacı Japonya’da martın sonu nisanın ilk haftası gibi fuşya rengi çiçeklerini açar. Çiçeklerini ağır ağır açar ama yaprakları kurumadan en güzel halindeyken çiçeklerini döker. Japonya’da kutsal olan bu olay yaşamla ölümün bu kadar yakın olduğunu ve hayata yeni başlangıcı simgeler. Yaşam çiçeği evrendeki her şeyi oluşturan kutsal oranların ifadesidir. Üç boyutlu, hatta çok boyutlu olarak düşünülmesi gereken yaşam çiçeği sonsuzluğu ve her şeyin kaynağını, enerjiyi sembolize eder. Işık ve sessizlik temel taşlarıdır.

Tasarımımızda yaşam çiçeği bizim enerji kaynağımızı simgeler. Projemiz için ana fikri besleyen yaşam çiçeği sembolünde nokta her şeyin başlangıcı olan tohumu, daire ise noktanın genişlemesini ve tohumun yaydığı enerjiyi, iki dairenin kesiştiği alan ise ruhun madde ile birleşmesini sembolize eder. Bir çiçeğin güneş ışığına olan duyarlılığı ve güneş ışığına göre yönelimi tasarımın kriterlerini oluşturan noktalardandır. Kullanıcı için ışık ve ışıkla değişen formsal dokuyla yönelim sağlanmıştır.

Otel odası tasarımımızda sizi karşılayan karanlık halka, oluşumun başlangıcını simgeler. Karanlığın içindeki noktasal ışık tohum figürüdür. İlk halka bir tohumun gelişimi için ihtiyacı olan karanlık ortam ve sıcaklıkla formunu bulmuştur. Yaydığı enerji zeminde çatlamalar oluşturur, gördüğümüz çatlamalar tohumun kabuğunu atmasına ithafta bulunur. İkinci halkada tohum toprağa düşer ve yüzeye ulaşır. İki halkanın kesişimi yaşam çiçeği formunu simgeler. Bu bölgede ruh madde ile yani toprakla birleşir. Kesişimde zeminimiz toprağa dönüşür ve ikinci halkada toprak yüzeyle buluşur.

Oturma alanının zeminden yükselerek gelişmesi tohumun formsal olarak topraktan çıkışını ve kendini göstermesini simgeler. Yaşam alanına ulaştığımızda zemin grileşir artık tohum yüzeydedir ve rengi değişmiş açılmıştır. Filizlenmeye başlamıştır. Duvarlarımızda yeşil doku dikkat çekmektedir. Yeşil doku sudan beslenir ve gelişir, suyla buluşma çabası vardır. Yatak odasına ulaştığımızda renkler beyazdır. Ağacımızın tomurcukları form ve renk değiştirmiştir. Yaşam çiçeğinin oluşum kaynağından uzaklaştıkça renkler kaybolur, sakura çiçeği sona yaklaşmıştır ve döngüsünü tamamlamıştır. Senenin ilk çiçekleri ağır ağır açmaktadır. Yatak başında fuşya renkler ve duvardaki formun değişimi çiçeklerin açmasını sembolize eder. Duvarda ilerledikçe açan çiçekler kısa bir mesafede kapanır ve döngü başa döner.

Bulunduğumuz ortamda hiçbir madde yok olmaz. Sonsuz bir döngünün içinde kendi zamanını yaşayan madde form değiştirir ve yoluna devam eder. Bir çiçeğin gelişimi tohumdan yola çıkar, kabuğunu geride bırakır ve yeni formuyla devam eder. Döngüsünün sonuna geldiğinde ise artık yeni bir döngünün başlangıcına ulaşmıştır.


Artus Design (Ceos Group)
Artus Design (Ceos Group)
Artus Design (Ceos Group)
Artus Design (Ceos Group)
Artus Design (Ceos Group)
Artus Design (Ceos Group)
Artus Design (Ceos Group)
Artus Design (Ceos Group)
Artus Design (Ceos Group)
Artus Design (Ceos Group)
Artus Design (Ceos Group)